Zgrzewanie ultradźwiękowe

Jako eksperci w dziedzinie technologii ultradźwiękowych firma Spelsberg oferuje Ci możliwość indywidualnego spajania punktów mocowania z każdą obudową. Jeśli więc nie znajdziesz odpowiedniego rozstawu wypustów do swojej elektroniki wśród obudów Spelsberg, dzięki zgrzewaniu ultradźwiękowemu można utworzyć nowe punkty mocowania.

Istotną zaletą zgrzewania ultradźwiękowego jest to, że nie wymaga ono stosowania klejów, elementów złącznych ani rozpuszczalników, przez co stanowi metodę bardzo przyjazną dla środowiska i oszczędną.

O zgrzewaniu ultradźwiękowym

Podczas cyklu zgrzewania ultradźwiękowego jeden lub kilka materiałów termoplastycznych jest spajana ze sobą poprzez tarcie wewnętrzne w strefie łączenia.

Ze zgrzewaniem ultradźwiękowym można spotkać się wszędzie tam, gdzie znajdują zastosowanie tworzywa termoplastyczne i istnieją wysokie wymagania względem techniki łączenia. W porównaniu z innymi metodami zgrzewania zgrzewanie ultradźwiękowe przydaje się szczególnie w sytuacjach, gdy pożądane są krótkie czasy trwania procesu przy jednocześnie wysokiej niezawodności procesu lub gdy nie należy stosować żadnych innych dodatków czy rozpuszczalników. Poza tym zgrzewanie ultradźwiękowe odznacza się jakością, wytrzymałością i precyzyjną powtarzalnością wykonywania spoin.

Punkty mocowania dostosowane do indywidualnych potrzeb

Zgrzewanie ultradźwiękowe umożliwia indywidualne utworzenie punktów mocowania.

Rozstaw wypustów dostosowane do indywidualnych potrzeb

Twoja elektronika jest pewnie zamocowana, tak jak tego potrzebujesz.

Umieszczenie krzywek mocujących dostosowane do indywidualnych potrzeb

Korzystając z metody zgrzewania ultradźwiękowego, firma Spelsberg na życzenie klienta może umieścić we wnętrzu obudowy dodatkowe krzywki zgodnie z życzeniem klienta.

Firma Spelsberg przymocowuje wypusty dostosowane do indywidualnych potrzeb

Obudowy Spelsberg są już fabrycznie wyposażane w liczne krzywki mocujące, które umożliwiają szybkie zamocowanie płyt montażowych, szyn znormalizowanych i płytek drukowanych. Nowością jest to, że oprócz już uformowanych wtryskowo wypustów – które są rozstawione standardowo – teraz istnieje możliwość indywidualnego zamocowania kolejnych krzywek w miejscach obudowy również jako jej uzupełnienia. W ten sposób zwiększa się elastyczność pod względem mocowania elementów montażowych.

Dzięki tej metodzie zgrzewania takie dodatkowe krzywki zostają na stałe połączone z obudową – i według danych firmy Spelsberg są bardzo trwałe pod względem mechanicznym. Firma Spelsberg stawia przy tym na metodę zgrzewania ultradźwiękowego, która niezawodnie łączy tworzywa termoplastyczne, takie jak kopolimer akrylonitrylo-butadieno-styrenowy (ABS), polistyren (PS) i poliwęglan (PC). Zgrzewanie ultradźwiękowe pozwala uzyskać spoiny, które można precyzyjnie powielać, przez co możliwe jest spełnianie wysokich wymagań jakościowych.

Dodaj produkt do list zakupów

Istniejące listy zakupów

Nowa lista zakupów

zorganizować listy zakupów